FAQ

MJ SPED sa zaoberá cestnou a železničnou prepravou tovaru. Už viac ako 26 rokov sa špecializujeme na cestnú prepravu tovaru do/z Ruskej federácie, Kazachstanu, Bieloruska, Ukrajiny, Rumunska, Bulharska, Turecka, Estónska, Lotyšska či Litvy. Rovnako silní sme však dnes i v rámci prepravy zásielok medzi štátmi Európskej Únie. Ponúkame prepravu tak čiasktových ako i kompletných nákladov. Viac informácií radi poskytnú naši pracovníci, ktorí sú nepretržite k dispozícii.

MJ SPED sa sústredí hlavne na prepravu zásielok do/z Talianska, Španielska, Belgicka, Holandska, ale i Grécka, Bulharska a Rumunska. Samozrejmými linkami sú i doprava do/z Českej republiky, Nemecka, i Pobaltských štátov. Pre našich klientov však realizujeme čiasktové i kompletné zásielky do všetkých kútov únie.

Pri preprave tovaru v rámci regiónu východnej Európy a Ázie sa cena neodvíja primárne len od vzdialenosti, ako je to pri preprave tovaru v rámci EU. Kalkuláciu prepravných nákladov ovplyvňujú taktiež hraničné prechody a čakacie doby na nich, byrokracia a s ňou spojené náklady, alebo i plánovanie spätných nákladov – ktoré sú zväčša ďaleko od miesta doručenia tovaru. Pre rôzne regióny sú ceny celokamiónových zásielok, ktoré sa menia v závislosti od viacerých faktorov ako napr. hodnota a druh tovaru (tovar vysokej hodnoty, ADR, …), prepravnej kapacity (MEGA náves, 120 cbm vozidlo, FRIGO,..), sezónnosti. Prepravné náklady Vášho tovaru si môžete nechať vypočítať tu.

Doručenie do krajín mimo Európskej Únie je priamo závislé od situácie na hraničných priechodoch, či situácii na cestách. (zimné mesiace) Vo všeobecnosti však možno povedať, že z nášho regiónu platia pre celokamiónové zásielky nasledovné doby doručenia:

Ruská federácia

 • Moskva, Sankt Petersburg 4-5 dní
 • Rostov n.Donom, Krasnodar 5 dní
 • Samara, Kazan 5-6 dní
 • Yekaterinburg, Chelyabinsk 7-8 dní
 • Omsk 8-9 dní
 • Novosibirsk 9-10 dní
 • Krasnoyarsk 12-14 dní

Ukrajina

 • Lvov 2 dni
 • Kiev 3 dni
 • Petrovsk, Donetsk, Zaporozhie 4 dni

Bielorusko

 • Minsk 3 dni
 • Brest 2-3 dni

Kazachstan

 • Almaty 12 dní
 • Astana 9-10 dní

Pre informácie o tranzitnom čase pre iné regióny, či pre tovary prevážané zbernou službou, ale i akékoľvek iné otázky nás neváhajte kontaktovať.

Každá právnická osoba, ktorá chce exportovať/importovať tovar do tretích krajín (krajín mimo EU), musí byť registrovaná a mať pridelené EORI číslo. Toto číslo slúži ako spoločný referenčný údaj pri styku s colnými orgánmi na celom území Spoločenstva a na vzájomnú výmenu informácií medzi colnými orgánmi a inými orgánmi. Aby sa zabezpečila jedinečnosť čísla EORI, používa sa len jedno číslo vo vzťahu k určitej osobe. Z dôvodu uľahčenia administratívy je číslo EORI identické s číslom IČ DPH alebo v tvare „SK“DPH. Viac o samotnom systéme i na webe www.eori.eu.

Následne, v prípade že vývozca nemá vlastného colno-deklaračného pracovníka, je potrebné podpísať mandátnu zmluvu s poskytovateľom týchto služieb, ktorý následne bude za klienta riešiť všetky potrebné úkony (ako samotný vývoz/dovoz) s colnými orgánmi. Naša spoločnosť poskytuje tieto služby klientom, a to nie len na území Slovenskej republiky. Viac o ďalších potrebných úkonoch a dokumentoch ako rôzne certifikáty pre Váš tovar, Vám radi povieme v rámci osobnej či telefonickej, bezplatnej konzultácie.

Cieľom našej spoločnosti je zastrešiť celý proces prepravy tovaru. Uvedomujeme si, že ak klientovi poskytneme pomoc pri celom procese odosielania tovaru, ušetríme mu čas a komunikáciu s inými subjektmi. Preto mimo samotnej prepravy tovaru manažujeme pre klientov i colno-deklaračné služby. Neustále rozširujeme portfólio partnerov, ktorý nám pomôžu maximalizovať uspokojenie potrieb našej klientely. Taktiež poskytujeme klientom možnosť pripoistenia tovarov vo výhodných sadzbách, (ušitie poistenia ich zásielky na mieru), alebo i možnosti preskladnenia zásielok. Doplnkovou službou je i denné hlásenie o pohybe ich zásielky, a to či už prostredníctvom tel. hovoru, SMS, či e-mailu. Klient je tým pádom informovaný a môže informovať svojich partnerov, alebo manažovať úkony, ktoré sú v rámci procesu doručenia tovaru potrebnými. Radi Vám poskytneme akékoľvek bližšie informácie ohľadom ponúkaných služieb.

KNOW – HOW, FLEXIBILITA, SPOĽAHLIVOSŤ.

Pôsobíme na trhu prepravy už 26 rokov, z čoho sa odvíja i naša komparatívna výhoda, know – how.

Z našej histórie z časti vyplýva i flexibilita, ktorú cez služby ponúkame našim klientom. Nadobudnuté široké portfólio preverených prepravných kapacít a rýchlosť akou vieme reagovať na dopyty klientov a osloviť danú flotilu, nám pomáhajú byť pružnými a zároveň dodať klientovi to najoptimálnejšie riešenie. Náš unikátny interný komunikačný systém, ktorý sme si nadizajnovali a nechali vyvinúť, je oveľa účinnejší ako dopravné databanky, pasívne nástroje ktoré používa väčšina subjektov v našom segmente. Pomáha nám osloviť okamžite a adresne stovky – tisícky prepravných kapacít cez rôzne informačné kanály, čo nám zaručuje rýchlu spätnú väzbu ako i to najvýhodnejšie riešenie pre klienta.

Byť partnerom, na ktorého sa môže náš klient spoľahnúť, je pre nás veľmi dôležité. Veľmi radi sa s Vami podelíme o naše referencie, aby ste si mohli preveriť kvalitu našich služieb a našu spoľahlivosť priamo u našich partnerov. Stačí ak nám napíšete mail na referencie@mjsped.sk

Nenašli ste odpoveď na vaše otázky?

Volajte nám na telefónne číslo +421 908 754 273 alebo píšte na  , veľmi radi Vám na ne obratom odpovieme.