1. Home
 2. Preprava tovaru do/z Bosny a Hercegoviny

Preprava tovaru do/z Bosny a Hercegoviny

Kamiónové prepravy do / z Bosny a Hercegoviny sú neoddeliteľnou súčasťou služieb spoločnosti MJ SPED s.r.o. už viac než 26 rokov.

Vďaka nášmu dlhoročnému pôsobeniu na trhu ako i úzkej špecializácii ponúkame našim klientom komplexnú starostlivosť o prepravu zásielok a tovaru do Bosny a z Bosny, zahŕňajúc:

 • disponibilné prepravné kapacity – či už pre export, alebo import
 • preprava čiastkových zásielok pre optimalizáciu nákladov klienta
 • preprava tovarov vysokej hodnoty
 • preprava nadrozmerných, či teplotne riadených tovarov
 • sledovanie zásielok a informovanosť klienta o pohybe zásielky na dennej báze
 • rokmi nadobudnuté know –how, veľmi potrebné pre tento špecifický región
 • vybudované kontakty naprieč regiónom
 • skúsenosti s riešením rôznych možných typov problémových situácií pri doručovaní v rámci regiónu (hranice, colnice, a pod.)
 • colno-deklaračné služby pre zásielky smerujúce do Bosny
 • anglicky hovoriacich manažérov prepravy
 • pripoistenie zásielok vo výborných sadzbách

Cenová kalkulácia zásielky

  This site is protected by reCAPTCHA and the Google. Privacy Policy and Terms of Service apply.

  Preprava zásielky do Bosny a Hercegoviny sa výrazne neodlišuje od iných prepráv smerujúcich do tretích krajín v rámci regiónu, pričom samozrejme zachováva svoje špecifiká vyplývajúce z lokálnej legislatívy či právnych noriem a pravidiel obchodu medzi EÚ a Bosnou.

  Klient po kontaktovaní MJ SPED a dodaní potrebných vstupných dát dostane cenovú kalkuláciu prepravy danej zásielky (či už prepravu zásielky samostatne alebo čiastkovo), pričom po následnej akceptácii ponuky môže začať samotné plánovanie prepravy.

  V prvom rade pri preprave tovarov do/z tretích krajín je potrebné mať registráciu EORI čísla (www.eori.eu) ktorú je možné vykonať jednorazovo a za pár chvíľ online. Ďalším krokom je zmluva s poskytovateľom colno-deklaračných služieb (v prípade ak ho klient už nemá) – ktorý pokryje preclenie zásielky v exporte ako i komplexné poradenstvo v danej oblasti. MJ SPED vyberie pre klienta vhodného colného deklaranta tak, aby sa nachádzal v najbližšej možnej vzdialenosti od plánovaného miesta nakládky, respektíve po ceste do finálnej destinácie a minimalizovali tak zbytočné prejazdy vozidla.

  Následne je možné pristúpiť k samotnej realizácii prepravy, pri ktorej je klient denne informovaný o pohybe zásielky.

  Info: Email Reporting o pohybe zásielky je veľmi oceňovanou službou klientmi MJ SPED. Informácie o pristavení vozidla na nakládku, či jeho následnom pohybe, situácii na hraničnom prechode a predpokladaný čas jeho prejazdu, či samotného dodania v rámci Bosny umožňujú klientovi plánovať ďalšie operácie a zároveň mať pocit bezpečia a istoty.

  Vo všeobecnosti je potrebná dokumentácia ako napríklad prepravná faktúra, nákladný list CMR, dodací list, alebo potrebné certifikáty pre danú komoditu. (exaktný zoznam potrebných dokumentov dodá colný deklarant – ktorý usmerní a poučí klienta o potrebných dokumentoch pre prepravu exaktnej komodity do Bosny)

  Preprava čiastkových zásielok prostredníctvom zbernej linky či formou dokládky do Bosny je žiadanou službou našich klientov. Najväčšou výhodou je samozrejme úspora finančných prostriedkov klienta, ktorý nemusí platiť za celú kapacitu, ale len za jej využívanú časť. Vo všeobecnosti je služba vhodná pre klientov, ktorí nepotrebujú dodať svoje zásielky JIT alebo expresne.

  Na opačnej strane je teda nevýhodou tohto typu prepravy zásielky dlhší termín dodania, ktorý závisí od itineráru zberného vozidla.

  Preprava zásielok v importe z Bosny a Hercegoviny je štandardnou službou MJ SPED a realizuje ju hlavne na Slovensko, do Českej republiky a okolitých krajín. Keďže však disponujeme početnou flotilou lokálnych dopravcov zo Srbska, či Bosny – doručíme Vašu zásielku i v rámci krajín západnej Európy

  Nenašli ste odpoveď na vaše otázky?

  Volajte nám na telefónne číslo +421 908 754 273 alebo píšte na  , veľmi radi Vám na ne obratom odpovieme.